Téli olimpia 2014. 8. nap
A női alpesi sízők Super G versenyszámában az osztrák Anna Fenninger igazolta klasszisát.
Ő élt azzal a lehetőséggel, amellyel Kostelic nem tudott, azaz hibátlanul jött le az edzője által kijelölt pályán. Ennek a ténynek, valamint persze nagyszerű versenyzésének köszönhetően, az olimpia egyik legnagyobb fölénnyel elért győzelmét láthattuk. Ezüstérmes közel fél másodperc hátránnyal a német Höfl-Riesch, bronzérmes a szintén osztrák Hosp lett. Rengeteg volt a kiesés, a 49 indulóból, mindössze 31 versenyző tudta abszolválni, a roppant nehéz pályát. A pálya nehézségének olyan versenyzők is áldozatul estek, mint az olimpiai bajnok Gisen, vagy a világbajnok Görgl. Miklós Edit a leggyengébbnek tartott számában is nagyszerűen helytállt, végül a 15. helyen végzett. A másik magyar induló Berecz Anna a 28. helyen végzett.
brutális izgalmakat hozott a sífutónők 4X5 kilométeres váltóversenye. Norvégia az elmúlt négy évben nem talált legyőzőre, és mivel legjobb csapatukkal álltak ki, így úgy tűn, most sem akad kihívójuk. Ám Björgenék végül 5. helyen végeztek, általános vélekedés szerint a rossz vakszolás miatt. Nem tulzás azt mondani, hogy a váltót Charlotte Kalla nyerte meg. a svéd klasszis szinte lehetetlen helyzetből hozta nyerési helyzetbe Svédországot. a stadionba még harmadikként beérő, ám elképesztő tempót diktáló svéd klasszis végül fél másodperccel hagyta le finn, és 9 tizeddel német riválisát. körülbelül 19,6 kilométerig úgy tűnt, hogy a németek érhetnek, oda, majd a finnek megléptek, Kallal hiába jött föl, nem volt túl nagy valószínűsége, annak, hogy utoléri riválisait. Aztán az olimpia egyik legnagyobb egyéni teljesítménye igazolta azt az elkoptatott közhelyet, hogy "A lehetetlen nem létezik." igazságtalanság lenne azonban nem megemlíteni a váltó további három tagját, akik szintén erőn felül teljesítettek: Ida Ingemarsdotter, Emma Wiken, Anna Haag.
Magyar sportolók szempontjából ez volt a legzsúfoltabb nap, hiszen nem kevesebb, mint hat honfitársunk is jégre illetve hóra "lépett". Közülük mindenképpen a gyorskorcsolyázó Heidum Bernadett rendelkezett a legjobb előjelekkel a pontszerzést illetően.
A magyar versenyző a rövidpályás gyorsskorcsolya 1500 méteres versenyszámában egészen bejutott az elődöntőbe, ám ott végül nem tudott döntőt érő pozícióban végezni. A B döntőben negyedik helyen végzett, és egy döntőbeli kizárásnak köszönhetően, összesítésben 9.-ként zárt.
A döntőben végül a kínai Zhou Yang győzött, megelőzve a dél koreai Sim Szuk Hi-t, valamint az ismét érmet szerző olasz Fontanat. Kónya Zsófia a selejtezőben kiesett.
1000 méteren nem sikerült a bravúr Knoch Viktor és Liu Shaolin Sándor számára, hiszen mindketten kiestek a negyeddöntőben. A dél koreai születésű Viktor Ahn diadalmaskodott ebben a számban, megelőzve honfitársát Grigorjevet, és a holland Knegt-et. Ahn győzelme t9bb szempontból is történelmi, hiszen ő Oroszroszág első rövidpályás gyorskorcsolyázó olimpiai bajnoka, ő az első aki másodszor is győzött a távon, valamint abban is úttörő, hogy két ország színeiben is aranyérmet nyert ebben a sportágban.
Gyorskorcsolyában megtört Hollandia hegemóniája, hiszen most nem egy "narancsos" nyakába került az aranyérem. Aki véghezvitte azt a nehéz küldetést, hogy legyőzze a sportág nagyhatalmának képviselőit, az a lengyel Zbigniew Brodka volt. nagy izgalmak közepette dőlt el az arany sorsa, hiszen első ránézésre úgy tűnt, hogy holtverseny alakult ki Brodka és a holland, Verweij között. végül némi vizsálódás után a lengyelt hozták ki győztesnek. a bronzérmes a kanadai Morrison lett, akinek ez volt a második érme az idei ötkarikás játékokon.
A magyar induló Nagy Konrád, remekül versenyzett, ám az utolsó 400 méterre elkészült az erejével, és végül 26. lett.
Férfi szkeletonosok küzdelme hasonlóan alakult a nők egy nappal korábbi versenyéhez, hiszen itt is volt valaki, aki már az első két futam után kiemelkedett a mezőnyből. Ez a valaki a hazaiak nagy örömére az orosz Alekszandr Tretyjakov, aki majdnem 1 másodpercet vert közvetlen riválisaira. az ezüstérmet a lett Martins Dukurs eltt, megelőzve az amerikai Antoine-t, valamint idősebb testvérét Tomasst.
Történelmi tettet vitt véghez a lengyel síugró Kamil Stoch, aki harmadik emberként vitte véghez azt a bravúrt, hogy egy olimpián nyerte meg a normálsánc, illetve a nagysánc küzdelmeit. a szélviszonyoknak hála, ismét borult hátrébb a papírforma, hiszen már az első sorozatban elvérzett Morgenstern, Wellinger, Jacobsen, és Kranec. nem is beszélve azokról a klasszisokról, akik ismét leszerepeltek, mint például Ammann, Ahonen, vagy a 7. helyre azért csak beugró Schlierenzauer. Villogott viszont a sportág nagy öregje Kaszai Noriaki, aki élete formájában versenyezve, 20 év után szerzett újra olimpiai érmet. Japán síugró zászlóshajója egészen minimális pontkülönbséggel maradt le az aranyról, ám ez a teljesítménye is jelzi, nem nagyon gondolkozott a visszavonulásról. Ismét érmet szerzett Prevc, aki ezúttal harmadik helyen zárt.